ME SKIEF 2017

IMG_20170519_142428

První evropský šampionát karate SKIEF v České republice

ME SKIEF 19.-21.5.2017 se zúčastnilo  25 evropských států.  Na 8 tatami  ve Fortuna aréně v Hradci Královém bojovalo přes 700 závodníků v 73 kategoriích. Šampionát nabídl také seminář s japonskými mistry, školení evropských rozhodčích a mítink Evropské federace SKIEF. Této velké sportovní události se zúčastnili  závodníci Karate Boršov a dosáhli na mimořádný úspěch.  Adam Nejedlý vybojoval 2.místo v kategorii  kumite žáci U12 let, kde startovalo 27 závodníků, 3x zvítězil a prohrál až ve finále s ruským závodníkem 0:2. Další medailové umístění přidala Alice Anderlová v kumite juniorek, kde startovalo 17 závodnic, Alice vybojovala 3 vítěství, prohrála až o postup do finále s Italkou, o 3.místo porazila závodnici s Israele 2:0. Dalšími účastníky byli Ondra Bednář a Dan Stánský, kteří shodně prohráli v 1 kole. Velká gratulace k úspěch jak závodníkům, tak trenérům a také rodičům.  Celkově obsadila česká výprava šestou příčku se 4 zlatými, třemi stříbrnými a třemi bronzovými medailemi. Mistrovství Evropy  české závodníky historicky nejlepším výsledkem. Velký úspěch ale mělo i samotné pořádání, neboť Evropská federace označila turnaj jako nejlepší v historii konání evropských šampionátů. Velkou zásluhu na tom mají nejen pořadatelé z SK Karate Spartak HK, ale i statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj, které turnaj významně podpořily. Japonské vedení federace už rozeslalo děkovné dopisy organizátorům a Prezident federace kančo Nobuaki Kanazawa psal přímo o „velkém úspěchu organizace ME“